Egypt - Marsa Shagra 

Termín:
20. 4. - 27. 4. 2024

Cena: od 32 350 Kč dle typu ubytování 

Cena zahrnuje:
• letenku do Marsa Alam a zpět
• ubytování, plnou penzi, včetně vody, kávy, čaje, coly, fanty a spritu po celý den
• potápěčský balíček
Cena nezahrnuje:
• vstupní vízum (25 USD) 
• alkoholické nápoje, dietní cola, džusy
• potápěči platí 7 Euro v závěrečném vyúčtování jako povinný příspěvěk na místní barokomoru (v případě nutnosti jejího využití máte pobyt v barokomoře a ošetření lékařem zdarma)
• cestovní a potápěčské pojištění, pojištění storna
• potápěčský program nad rámec balíčku

Marsa Shagra Village je čisté centrum evropské úrovně, osobně vyzkoušené - vracíme se sem každoročně již od roku 2010. Logisticky dokonale zvládnuté - od uložení a ošetření výstroje po uložení, ošetření a stravu potápěčů. Pro tuto volbu v dnešní době hovoří i poloha, centrum je vzdálené pouhých 40 km od letiště Marsa Alam, kde přistáváme. O profesionalitě svědčí i barokomora, vzdálená 200 metrů od centra v Marsa Shagra – využívaná převážně přepracovanými divemastery z celé oblasti Red sea. Celý komplex je pojat jako ekologický projekt, skutečně NIKDE – ani v okolí - se neválejí plastové lahve ani jiné odpadky, písek je opravdu bílý. Potápěči mohou využít doprovod místních průvodců, nebo se v buddy teamech potápět sami. V centrech můžete využít svezení gumovými čluny s pevným kýlem, které jsou Vám k dispozici od 6 hodin ráno do půl šesté večer. Noční ponory jsou možné jen pro potápěče s certifikacemi AOWD (P**) a výše.

Ubytování:
Tent - je jednoduchý menší stan se dvěmi postelemi. Bydlíte přímo na pláži u moře. Prostorné a čisté společné sociálky jsou umístěné poblíž. Tento typ ubytování je vhodný pro méně náročné a romanticky založené klienty. Vzhledem k tomu, že většinu dne trávíme na bázi a v restauraci, tak svůj účel ,,přespání“ splní. Elektřina je ve stanu k dispozici.
Royale tent - stan dvoulůžkový, 6x6 m, prostorný a pohodlný stan vybavený královskou postelí nebo dvěma samostatnými, chladničkou, ventilátorem a křesílky. Bydlíte přímo na pláži u moře. Je nejvhodnější pro umístění přistýlky – bydlení ve třech.
Hut – ideální jednoduchý kamenný domek. Dvě postele, bez vlastní koupelny a toalety.
Deluxe (A/C) chalet – lednice, klimatizace, vlastní koupelna a toaleta, rychlovarná konvice. Vhodné pro ty, kteří vyžadují větší komfort bydlení.
Děti: do 6 let spaní s rodiči – zdarma, 7-15 let na přistýlce s rodiči: sleva 50%, děti 7-15 let vlastní lůžko: sleva 15%
Společné sociálky jsou umístěné poblíž a jsou velmi prostorné a čisté, slouží také pro potápěče ubytované ve stanech a Hutech.

Stravování je zajištěno v restauraci formou bufetu – několik jídel, mnoho příloh, moučníků, polévek – velmi vysoká úroveň. Pro každé jídlo – snídani, oběd i večeři jsou vymezené dvě hodiny. Coffee shop je otevřen od šesti do půlnoci každý den, zdarma máte k dispozici kávu, colu, fantu a sprite, během odpoledne moučník, za peníze pivo, light colu a džusy. Voda je k dispozici neomezeně z mnoha automatů umístěných v celém kempu.

Základní potápěčský balíček - 5 dní neomezeného potápění na house reefu (včetně používání člunů) a včetně dvou průvodcovaných ponorů na lokalitě v zóně A. Noční ponory jsou možné jen pro potápěče s certifikacemi AOWD (P**) a výše. Je potřeba mít s sebou zámeček na uzamčení skřínky s uskladněnou potápěčskou výbavou.

Dále se dá připlatit: výjezdy na vzdálenější lokality, NITROX, větší lahve, výlet do Luxoru, plážové ručníky…. Výčet příplatků je bohatý, vše Vám spočítáme na dotaz. Ale podle nás nic jiného, než jsme vybrali do základní nabídky, není potřeba.

Program na šestý den připravíme během pobytu, nejoblíbenější je:
1/ celodenní výlet lodí na Dolphin house (dva ponory + šnorchlování s delfíny)
2/ jeden den potápění navíc na house reefu – tyto dvě varianty je potřeba zvážit podle termínu odletu
3/ nicnedělání, koupačka, opalovačka

Na baru cafeterie, která je otevřena denně od 06:00 do 24:00, máte otevřený účet, který pak uhradíte na konci pobytu. Platit zde můžete hotově v eurech, USD, L.E. Z karet akceptují jen VISA a MASTER CARD a účtuje se poplatek 3% za platbu kartou. 

Cenník

Tent - pro dva

32 350,-/os

Tent - single

35 500,-/os

Royal tent - po dva

33 400,-/os

Royal tent - single

36 725,-/os

Hut - pro dva

33 400,-/os

Hut- single

37 775,-/os

Deluxe Chalet A/C - pro dva

37 775,-/os

Deluxe Chalet A/C - single

43 550,-/os

Do poznámky v přihlášce prosím uveďte typ preferovaného ubytování.

Orca diving, s.r.o.

Ledařská 433/9, Praha 4, 147 00, Česká Republika