Maledivy

Termín: 16. - 23. 10. 2021
Cena: 64 900,-

Cena zahrnuje:
• leteckou dopravu do Male a zpět včetně transferů
• 7 nocí ubytování na lodi s plnou penzí
• plnou penzi na lodi
• nealkoholické nápoje (káva, čaj, voda)
• denně 2 až 3 ponory z lodě
• potápěčský servis (průvodce, lahve 12 l , zátěž)
• ekologickou daň
Cena nezahrnuje:
• pojištění pro případ potápěčské nehody
• pojištění léčebných výloh a storna
• bakšis posádce 70 USD / os.
• zapůjčení potápěčské výstroje
• alkoholické nápoje

Maledivy jsou ostrovní stát na jihu Asie v Indickém oceánu, který tvoří stejnojmenné souostroví – řetězec devatenácti korálových atolů, který začíná 500 km jihozápadně od břehů Indie a táhne se v délce zhruba 800 km severojižním směrem. Celkově Maledivy sestávají z 1196 ostrovů, z nichž je zhruba 200 obydlených. Hlavní město - Male, rozloha - 298 km2, časové pásmo - plus 5 hodin, jazyk - divechi (maledivština), náboženství - sunitští muslimové, státní útvar - prezidentská republika, měna - Rufyaa (rupie).

Naše trasa povede: Male - North Male - Rasdhoo atol - Ari atol - South Ari atol - South Male atol - Guraidhoo Kandu - Kandooma Kandu - Kandooma Thila - Male.

Ubytováni budeme na lodi M / Y ISLAND SAFARI, která je 31 metrů dlouhá a 11 metrů široká se třemi palubami. Loď je vybavená restaurací s mezinárodní kuchyní, barem se širokou nabídkou alkoholických nápojů a koktejlů, salónem s TV a sluneční palubou. Kapacita lodě je 22 osob, které jsou ubytované v 9 luxusních kabinách s individuálně nastavitelnou klimatizací a vlastní koupelnou / sprchou.

Potápění na Maledivách patří k jednomu z nejkrásnějších zážitků na světě (hejna ryb, korálové útesy, manty, želvy, rejnoci, žraloci a mnoho dalších vodních živočichů). Potápíme se z doprovodné potápěčské lodě Dhoni, na níž si po celou dobu pobytu necháváme potápěčskou výbavu. Na této lodi je také kompresor a s ní budeme vyjíždět na ponory (je rychlejší a obratnější, než mateřský „hotel“). Před každým ponorem proběhne "breefing", při kterém se dozvíte informace o dané lokalitě a plán ponoru. Místní průvodce zjišťuje před každým ponorem stav lokality a proudů a vede ponor, průvodce ORCA je s Vámi také. Voda má 26°C, takže otužilci 3mm neopren, holkám doporučujeme 5mm. Na lodi jsou k dispozici hliníkové lahve S80, to je necelých 12 litrů, DIN i INT. Zátěžové opasky je nutno vzít s sebou (bez zátěže). Vzhledem k potápění převážně v proudu nezapomeňte vzít s sebou také dekompresní bojky a vhodné jsou i proudové háky.

Užitečné informace: Ke vstupu na Maledivy není zapotřebí vízum. Jedinou podmínkou povolení ke vstupu je platný cestovní doklad. Pas musí být platný dalších 6 měsíců od vstupu do země. Po příletu na letiště je vydáno visum bez poplatků na 30 dní. Dávejte pozor, na Maledivy je zakázáno přivážet alkohol, vepřové maso a pornografickou literaturu.
Placení: národní měna je Rufyaa (rupie). Vývoz a dovoz národní měny je zakázán.
Očkování: není povinné, ale doporučujeme být očkováni proti žloutence typu A a tetanu.

Slovníček:
Mas – smažená ryba
Valo mas – uzená ryba
Hana kuri mas – Mas huni sušená, konzervovaná, smažená nebo studená ryba smíchaná s kokosovým ořechem, cibulí, chilli a kořením
Mas riha – kari ryba
Kandukukulhu – speciální kari tuňák
Garudia – základní dieta z rybí polévky, často s rýží, citrónem a chilli
Rihakuru – vařená garudie ve slané omáčce
Bai – rýže
Roshi – placatý, nekynutý chléb
Modunu – jednoduchý salát
Aluvi – brambory
Paan – chleba
Bis – vajíčko

Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím

Orca diving, s.r.o.

Ledařská 433/9, Praha 4, 147 00, Česká Republika