Itálie, ostrov Elba

Termíny 2024:
14. - 21. 6.
21. - 28. 6.
28. 6. - 5. 7.
5. - 12. 7.

Cena: od 19 950 Kč v závislosti na termínu a druhu ubytování.

Cena zahrnuje:
• ubytování v 2 - 5 lůžkových apartmánech
• volný přístup k bazénu a vířivce
• stíněné parkovací stání
Cena nezahrnuje:
• povlečení, ručníky, úklidové prostředky, toaletní potřeby. Vše lze zapůjčit za poplatek.
• kauce 50 eur na každý apartmán, bude vybírána při převzetí apartmánu a vrácena při předání apartmánu bez závad
• povinný poplatek 40 eur za závěrečný úklid apartmánu, který nebude v případě vašeho bezvadného úklidu při odevzdání apartmánu účtován

Ideální rodinná dovolená s potápěním i intenzivní potápění pro nezdolatelné vodomily. Ubytování na potápěčské základně v apartmánech s bazénem, ve dvou kategoriích a různých velikostech apartmánů. Residence s bazénem je v klidné části Bonalaccia, od moře vzdálená 10-15 min. chůze. Písečná pláž je dlouhá 1 km a vede až do městečka Marina di Campo. Kamenité (a skryté) pláže jsou na levé straně zátoky, kde je také většina potápěčských lokalit. Elba je malý ostrov v Toskánském souostroví, jedna ze sedmi perel Afroditina náhrdelníku rozsypaných v Tyrhénském moři, jedna z nejžádanějších destinací Evropy, jedna z mála lokalit ve Středozemním moři se stále bohatým podmořským životem. Zelený ostrov s mnoha zákoutími, plný historických památek a turistických tras. Malá městečka s jedinečnou atmosférou lákají k procházkám a posezení v nesčetných restauracích s výborným jídlem a lahví dobrého prosecca. Díky ostrovnímu klimatu lze užívat sluníčka i v jarních a podzimních měsících. Sezona začíná v květnu, to jsou báječné dlouhé dny, vhodné pro turisty a cyklisty, ale chladnější moře, a končí až s přicházející zimou. Ještě celé září je příjemné teplo a hlavně teplé moře, jen dny trochu kratší.

Potápěčům se věnují naši průvodci. Potápíme se na jižní (nejkrásnější) straně ostrova. Certifikovaní potápěči mohou jezdit dvakrát až třikrát denně dle svého přání, pod vedením instruktorů mohou absolvovat pokračovací i speciální potápěčské kurzy. Necertifikovaní zájemci o potápění si mohou potápění vyzkoušet, držet se za ruku instruktora, nebo absolvovat celý potápěčský kurz a certifikaci získat.

Ubytování: týdenní pobyty od pátku do pátku dle rozpisu viz níže. Vyhneme se tak v sezoně dopravním zácpám na dálnicích a přemrštěným cenám trajektů o víkendu. Apartmány typu MONO a BILO. V ceně ubytování v hlavní rezidenci jsou zahrnuty poplatky za parkoviště, spotřebu elektrické energie, poplatek za užívání bazénu a vířivky. 

Popis cesty k apartmánům.

Apartmán MONO

1 obytná místnost s dvojlůžkem a sklápěcí palandou - vhodné pro dva dospělé a dvě děti. Předsíň se skříněmi, plně vybavený kuchyňský kout, nádobí, plynový vařič se čtyřmi plotýnkami, lednice, jídelní stůl a lavice, televize, centrální klimatizace, vlastní sociálka (WC + bidet + sprcha + umyvadlo), terasa s plastovým stolem a židlemi. Apartmány Mono jsou v patře.

Apartmán BILO

Dva samostatné pokoje a oddělený kuchyňský kout. Jeden z pokojů s manželskou postelí, druhý s rozkládacím lůžkem pro 2 osoby a samostatnou postelí. Vybavená kuchyně na uzamykatelné části terasy - plynový vařič se čtyřmi plotýnkami, lednice, nádobí. Sociálka (WC + bidet + sprcha + umyvadlo) se vstupem z chodbičky mezi pokoji, terasa s plastovým stolem a židlemi. Centrální klimatizace. Apartmán má samostatný vstup do zadní ložnice a druhý přes terasu a kuchyňský kout. Apartmány Bilo jsou v přízemí.

Termíny a ceny ubytování pro týdenní pobyty: červen / červenec 2024

14. 6. - 21. 6. 

MONO (2 - 4 os) OBSAZENO

19 950,-

21 250,-BILO (4 - 5 os) 2 VOLNÉ

21 250,-

MONO Castle (2 os)
dostupnost na dotaz

22 250,-

BILO Castle (4 - 5 os) 
dostupnost na dotaz  

24 250,-

21. 6. - 28. 6. 

MONO (2 - 4 os)  OBSAZENO

19 950,-

BILO (4 - 5 os) OBSAZENO

21 250,-

MONO Castle (2 os) 
dostupnost na dotaz

22 250,-

BILO Castle (4 - 5 os) 
dostupnost na dotaz

24 250,-

28. 6. - 5. 7. 

MONO (2 - 4 os) 1 VOLNÉ

22 450,-

BILO (4 - 5 os) 1 VOLNÉ

24 250,-

MONO Castle (2 os)  
dostupnost na dotaz

25 400,-

BILO Castle (4 - 5 os)
dostupnost na dotaz 

28 050,- 

5. 7. - 12. 7. 

MONO (2 - 4 os) 1 VOLNÉ

22 450,-

BILO (4 - 5 os) 1 VOLNÉ

24 250,- 

MONO Castle (2 os) 
dostupnost na dotaz

25 400,-

BILO Castle (4 - 5 os) 
dostupnost na dotaz

28 050,-

Potápění a ceny ponorů:
Pro kurzisty - jednotná cena 50 eur / ponor s instruktorem
Pro certifikované potápěče:
• za 1 ponor je cena 45 eur
• za 5 - 9 ponorů je cena 43 eur / ponor
• za 10 a více ponorů je cena 40 eur / ponor.
Ceny jsou uvedeny za jednu osobu a balíčky jsou přenosné v rámci rodiny.
• příplatek za nitrox - 7 eur / ponor.
• exkurze pod vodu pro nepotápěče je 80 eur – zahrnuje kompletní vybavení a doprovod osobního instruktora.

V ceně ponoru pro potápěče s kvalifikací je zapůjčení lahve (12 – 15 litrů) a zátěže, doprava k vodě, výjezd člunem. Plán ponorů se dělá vždy večer na následující den. Výjezdy 2x denně, ráno a odpoledne, možné noční ponory. Časy dle dohody. Potápěčské vybavení se pere a suší na základně u apartmánů. Odtud odvoz autem k vodě (je vhodné mít vybavení v tašce), odjezd na lokalitu lodí, seznámení s lokalitou, určení pravidel, ponor, návrat a odjezd na základnu. Každý potápěč musí mít dekompresní bójku!

Doprava na Elbu je vlastní, jsme schopni Vám pomoci zorganizovat spolujízdu s ostatními potápěči, poradit s trasou, nákupem trajektových lístků i s možností alternativní dopravy, kombinací letů apod.

Orca diving, s.r.o.

Ledařská 433/9, Praha 4, 147 00, Česká Republika