Španělsko - Estartit

Termín 2022:
27. 8. - 3. 9.

Cena: 5 700 Kč

Illes Medes představují ve Středomoří ojedinělou lokalitu pro všechny obdivovatele podmořského života a pod i nadvodní fotografy. Přes 30 let přísného zákazu rybolovu a harpunování v širokém okolí tohoto divokého souostroví vrátilo biotop tam, kde byl před devastací přírody člověkem. Jedině zde můžete vidět ryby, které se nebojí a zvědavě pózují před kamerou a můžete je vidět v neskutečných hejnech: pražmy, sardinky, kranasy, očnatce, barakudy, makrely, tuňáky i jednotlivé murény, kanice, siby, měsíčníky. Je zde pravý červený korál a doslova lesy purpurových gorgonií, které mění spojitě barvu do ostře žluté. Čisté moře, členitý terén, atraktivní a bezpečné vápencové tunely pro kavernové potápění a výborné mapy zaručují bezpečnost potápěčů. Pro pohodlí zde slouží solidní lodě s výtahy na palubu, úschovna a transport potápěčské výstroje, kde je 15 litrů standardem, nitrox na vyžádání. Vše doplňuje příjemné teplé klima a španělský kolorit s bezvadným jídlem a vínem.

Potápěčský program: potápění dle volby, max. 4x denně, v rámci ponoru jsou k dispozici potápěčské láhve a olova.

Nepotápěčský program: několik km písečných pláží, výlety lodí i po souši přes útesy, do městské památkové rezervace Girona, do Montgrí, do muzea Salvatora Dalího, do Barcelony (Gaudí, oceánarium, Santa Maria Kryštofa Kolumba), romantické pobřeží.
Klima: teplota vody 18 – 21 °C, pláž 22 °C, vzduch 26/18 den/noc, viditelnost 15 – 25 m.
Stravování individuální, apartmánové kuchyně, nespočet restaurací a rychoobčerstvení, vinotéka za rohem. Doprava letecky do Barcelony kde je možné si na letišti zapůjčit auto pro skupinky dle dohody, nebo vlastním autem.

Cena zahrnuje: 7 nocí v hotelu apartmánového typu 200 m od pláže.
Cena nezahrnuje: pobytovou taxu 7 €/za osobu starší 16ti let, a pokud si budete přát klimatizaci (všechny apartmány je mají) dostanete ovladač za cenu 20 €/týden. Ponory - balíčky se platí dle ceníku předem na účet Orky, pokud si budete chtít přikoupit další, platí se na místě v eurech našemu průvodci.

Cena balíčků ponorů

1 ponor

41 euro

balíček 5 ponorů

195 euro

balíček 10 ponorů

370 euro

další ponor nad 10

37 euro

V ceně ponorů je zahrnuto: 15 l, nebo 12 l láhev s dvojitým ventilem, olova, úschova a doprava vlastního materiálu, doprava lodí s výtahem na lokalitu. Ponory se platí na místě v eurech.

Romantické letovisko Estartit ležící asi 120 km SV od Barcelony a 60 km od francouzské hranice je pro potápěče především výchozím místem k nádherné podmořské rezervaci Illes Medes. Skupina malých ostrovů je od pobřeží vzdálena asi 10-15 min jízdy člunem. Již v roce 1983 zde byl omezen rybolov a jiné lidské činnosti a od roku 1990 je fauna i flóra zdejší oblasti zákonem přísně chráněna a je omezen i počet potápěčů za den. Díky dodržování těchto pravidel zde došlo k obnově původní fauny a flóry i k migraci nových druhů, navíc ryby zde nejsou vůbec plaché a potápěči se tak dostanou do jejich bezprostřední blízkosti. Je to místo ve Středozemním moři, kde je nejvíce ryb a korálů. Výborná viditelnost navíc umožňuje skvělé záběry pro podvodní fotografování.

Podle pravidel potápění na Illes Medes musí každý potápěč:
• mít kvalifikaci minimálně P**/Advanced Scuba Diver/AOWD, jinak musí mít divemastera - kluboví potápěči budou mít doprovod divemastera / instruktora z Orcy
• předložit na místě doklad o kvalifikaci a denník ponorů
• podepsat prohlášení o zdravotním stavu
• mít potápěčské pojištění

Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím

Orca diving, s.r.o.

Ledařská 433/9, Praha 4, 147 00, Česká Republika