Španělsko - Estartit

Termín 2024:
31. 8. - 7. 9.

Cena: 6 850 Kč

Illes Medes představují ve Středomoří ojedinělou lokalitu pro všechny obdivovatele podmořského života a pod i nadvodní fotografy. Přes 30 let přísného zákazu rybolovu a harpunování v širokém okolí tohoto divokého souostroví vrátilo biotop tam, kde byl před devastací přírody člověkem. Jedině zde můžete vidět ryby, které se nebojí a zvědavě pózují před kamerou a můžete je vidět v neskutečných hejnech: pražmy, sardinky, kranasy, očnatce, barakudy, makrely, tuňáky i jednotlivé murény, kanice, siby, měsíčníky. Je zde pravý červený korál a doslova lesy purpurových gorgonií, které mění spojitě barvu do ostře žluté. Čisté moře, členitý terén, atraktivní a bezpečné vápencové tunely pro kavernové potápění a výborné mapy zaručují bezpečnost potápěčů. Pro pohodlí zde slouží solidní lodě s výtahy na palubu, úschovna a transport potápěčské výstroje, kde je 15 litrů standardem, nitrox na vyžádání. Vše doplňuje příjemné teplé klima a španělský kolorit s bezvadným jídlem a vínem.

Potápěčský program: ponory 2x denně, časy se dohodnou po příjezdu s delegátem. V rámci ponoru jsou k dispozici potápěčské láhve a olova. Výstroj se skladuje v přepravkách v uzamčené místnosti diving centra vzdáleného 10 minut chůze od hotelu. Před ponorem si každý naloží svoji přepravku na loď a po návratu ji zase uskladní v diving centru. Do hotelu si nosíte případně jen počítač a kameru / baterku na nabití.

Nepotápěčský program: několik km písečných pláží, výlety lodí i po souši přes útesy, do městské památkové rezervace Girona, do Montgrí, do muzea Salvatora Dalího, do Barcelony (Gaudí, oceánarium, Santa Maria Kryštofa Kolumba), romantické pobřeží.

Klima: teplota vody 18 – 21 °C, pláž 22 °C, vzduch 26/18 den/noc, viditelnost 15 – 25 m.
Stravování individuální, apartmánové kuchyně, nespočet restaurací a rychoobčerstvení, vinotéka za rohem. Doprava po vlastní ose letecky do Barcelony kde je možné si na letišti zapůjčit auto pro skupinky dle dohody, nebo vlastním autem.

Cena zahrnuje:
 7 nocí v hotelu apartmánového typu 200 m od pláže
• služby delegáta / divemastera
 
• pojištění CK proti úpadku 

Cena nezahrnuje:
• pobytovou taxu 7 €/za osobu starší 16ti let
• pokud si budete přát klimatizaci (všechny apartmány je mají) dostanete ovladač za cenu 20 €/týden.
• ponory - balíčky se platí dle ceníku předem na účet Orky, pokud si budete chtít přikoupit další, platí se na místě v eurech našemu průvodci.

Cena balíčků ponorů

1 ponor - Národní park Montgrí

1150 Kč

1 ponor - Národní park Illes Medes

1400 Kč

balíček 6 ponorů (3x Montgrí, 3x Medes)

7345 Kč

balíček 10 ponorů (5x Montgrí, 5x Medes)

11730 Kč

další ponor nad 10

1020/1275 Kč

V ceně ponorů je zahrnuto: 15 l, nebo 12 l láhev s dvojitým ventilem, olova, úschova a doprava vlastního materiálu, doprava lodí s výtahem na lokalitu. 

Romantické letovisko Estartit ležící asi 120 km SV od Barcelony a 60 km od francouzské hranice je pro potápěče především výchozím místem k nádherné podmořské rezervaci Illes Medes. Skupina malých ostrovů je od pobřeží vzdálena asi 10-15 min jízdy člunem. Již v roce 1983 zde byl omezen rybolov a jiné lidské činnosti a od roku 1990 je fauna i flóra zdejší oblasti zákonem přísně chráněna a je omezen i počet potápěčů za den. Díky dodržování těchto pravidel zde došlo k obnově původní fauny a flóry i k migraci nových druhů, navíc ryby zde nejsou vůbec plaché a potápěči se tak dostanou do jejich bezprostřední blízkosti. Je to místo ve Středozemním moři, kde je nejvíce ryb a korálů. Výborná viditelnost navíc umožňuje skvělé záběry pro podvodní fotografování.

Podle pravidel potápění na Illes Medes musí každý potápěč:
• mít kvalifikaci minimálně P**/Advanced Scuba Diver/AOWD, jinak musí mít divemastera - kluboví potápěči budou mít doprovod divemastera / instruktora z Orcy
• předložit na místě doklad o kvalifikaci a denník ponorů
• podepsat prohlášení o zdravotním stavu
• mít potápěčské pojištění

Orca diving, s.r.o.

Ledařská 433/9, Praha 4, 147 00, Česká Republika