Egypt - safari po ostrovech St. John's

Termín: 27. 11. - 4. 12. 2021
Cena: 31 900 Kč

Cena zahrnuje:
• týdenní pobyt na lodi pro potápěče - (6 nocí a 7 potápěcích dnů, loď vyjíždí na moře druhý den ráno, případně za 20 eur na osobu již po příletu - pokud dovolí kapitanát)
• letenku s letištními taxami a palivovým příplatkem
• plnou penzi, moučník a ovoce a nealkoholické nápoje po dobu pobytu (cola, fanta, sprite, voda, čaj, káva)
• neomezené potápění (foukání vzduch)
• zapůjčení zátěže, potápěčské láhve 12l a 14l DIN (za příplatek 30 eur na týden), twin 12l s manifoldem (za příplatek 50 eur na týden)
• českého a egyptského průvodce
• transfer z letiště na loď a zpět z lodě na letiště
Cena nezahrnuje:
• pojištění – cestovní a potápěčské a individuální pojištění storna zájezdu
• bakšišné 45 eur
• poplatek 50 eur za potápění v Rudém moři
• potápění s nitroxem pro certifikované - Nitrox 50 eur na týden do S80 (65 eur do S100) nebo 5 eur 1 láhev S80 (fouká se pokud dovolí časové rozložení mezi ponory, plánovaná hloubka ponoru atd..., max EAN 32 )
• zapůjčení: lahve S100 za 30 eur, případně twin za 50 eur na týden, případně extra lahev na stage (bez postroje) 20 eur na týden.

Ostrovy svatého Jana (St. John´s) v Rudém moři jsou jedním z nejkrásnějších potápěčských safari. Tato oblast se nachází téměř u súdánského pobřeží, přibližně 20km od Zabargadu, daleko od civilizace a je lidskou činností prakticky nedotčená. Na 14-ti čtverečních mílích se rozkládá 5 hlavních reefů, které tvoří nádhernou podvodní krajinu, od překrásných a pestrých korálových zahrad mnohde s podmořskými jeskynními labyrinty, až po stěny, které padají do hloubek několika set metrů s obrovským množstvím různých korálů a bohatým podvodním životem. Útesy vystupují strmě z oceánského dna bez písčitého šelfu, proto je zde křišťálově čistá voda s perfektní viditelností. Běžně jsou zde k vidění všechny možné druhy žraloků, barrakudy, tuňáci, delfíni, manty...

Plánovaný itinerář: Po příletu do Marsa Alamu se přesuneme autobusem cca 80 km do přístavu. Nalodíme se, rozdělíme kajuty a vybalíme potápěčské věci. Oběd nebo večeře dle času a místa příletu. Po večeři provedeme první seznamovací a potápěčský brifing celého týdne.
1.Den - po snídani a policejní kontrole vyplouváme z Marsa Alam kolem cca 10 – 11 hodiny dopoledne. Vzhledem ke vzdálenosti, která nás při přeplouvání na St. John´s čeká, provedeme jen jeden, maximálně dva denní ponory. První na Shaab Marsa Alam cca 30 minut od přístavu. Vyvažovací ponor s jeskyňkami a zbytkem vraku malé Safari lodi v hloubkách od 10 – do 15 metrů. Druhý - přejezd na Gotta Sharm cca 2,5 hodiny a po té dlouhý přejezd až do ranních hodin na St. Johns.
2. Den - při pěkném počasí: Habili Ali Big. Patří k nejkrásnějším útesům na St. Johns a za pěkného počasí zde provádíme 2 - 3 ponory. 300 metrů dlouhý útes s prudkými stěnami na jihovýchodní a severozápadní straně, stoupající z hloubky okolo 70 metrů, končí ve 3 až 4 metrech pod hladinou, což při větších vlnách zabraňuje kotvení lodí. Na jižní straně se postupně z hloubky 30 metrů svažuje plato s porostlými měkkými sasankami a při dobrých podmínkách zde můžete potkat žraloky kladivouny, bělošpicé, černolemé, tuňáky, barakudy a občas i plaché žraloky bělokrajné s mantou atlantskou. Pod kotvícími loděmi se předvádí Napoleoni a čekají na nějakou dobrotu. Střídavě během roku využívají tento útes při svých dlouhých poutích na odpočinek také dlouhoploutví žraloci oceánští.

Co musíte bezpodmínečně mít s sebou:
• cestovní pas (pas musí mít platnost šest měsíců od data návratu ani o den méně) + 1 x kopii pasu (na A4) pro nezbytná povolení k vyplutí lodi
• originál + kopii potápěčské licence
• originál + kopie potápěčského pojištění
• vyplněné zdravotní prohlášení
• pokud se chystáte na noční ponory mimo ostrovy – nezbytnou součástí výstroje dvě lampy a jedno poziční světlo (stroboskop či chemickou tyčku)
• deko bójku

Loď MARTINA I. 5* - délka 31 m, šířka 8 m. Stavba lodě v r. 2007. Celková kapacita 22 osob + 2 x divemaster. Technická data: 2 x motor MAN 600 HP, 2 x generátor, voda 15 t, odsolovací zařízení, nafta 16 t, GPS, radar, echolot, kompas, vysílačka, satelitní tel., emergency láhev 2 x 50 L O2 s maskou, pro první pomoc Spireta, 30 ks záchranných vest, 2 x záchranný člun každý pro 20 osob, 2 x Zodiac 5 m s Yamaha 25 HP motorem pro 8 až 10 potápěčů, dva lodní žebříky. Mini knihovna a DVD na půjčení.
Kajuty: 12 prostorných dvoulůžkových klimatizovaných kajut s vlastním WC a sprchou, minibarem a prostorem pro osobní věci. Osm kajut v podpalubí a čtyři kajuty na druhé palubě. Další sprchy a WC na palubě a venkovní sprchy na potápěčském platu. V kajutě je k dispozici spodní prostěradlo, povlečený polštář, prostěradlo na přikrytí, teplá přikrývka, osuška, fén a župan. Pro příznivce spaní pod širým nebem, cca 10 ks venkovních matrací. Doporučujeme spacák a čepici (není možné užívat deky z kajut venku). Venkovní deky jsou k dispozici, ale jsou na noc slabé. Salon: Prostorný a klimatizovaný. Automat na studenou a horkou pitnou vodu, LCD / TV, DVD, knihovnička, hry, filmotéka a rozvod hudby po všech patrech. Výrobník ledu na pohodové večírky a pressovač (po večírku ☺). Posádka: 10 osob + průvodce - instruktor. Potápěčské vybavení: Nitrox membránový systém pro max. EAN32 (pro držitele nitrox kvalifikace), 3 x kompresor Coltri Sub, 2 x 50 L O2 pro deco směsi a emergency, 1 x kompletní potápěčská výstroj navíc, pro případ nouze. Při rezervaci je možnost za příplatek objednat 15l. lahve, lahve na Sidemount, Twin a Stage navíc.

Co nesmíte mít s sebou: POZOR !!!! Používání WIFI zařízení v Egyptě (drony, dálkově řízeně kamery a teleskopy). Cestujícím, kteří přicházejí do Egypta přes jakékoliv egyptské letiště, není dovoleno přivést s sebou nebo vlastnit žádnou z výše uvedených věcí. (Vyjímečně je možné pouze po obdržení povolení od příslušného orgánu Ministerstva obrany). V případě porušení hrozí odsouzení na dobu 1-5 let a také finanční pokuta včetně zabavení věcí.

Platby: Záloha 50% při přihlášení a doplatek měsíc před odjezdem

Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím

Orca diving, s.r.o.

Ledařská 433/9, Praha 4, 147 00, Česká Republika