Egypt - safari - Severní nejen vraková cesta

Termín: 25. 11. - 2. 12. 2023
Obsazeno, pouze náhradníci

Cena: 34 600 Kč

Cena zahrnuje:
• týdenní pobyt na lodi pro potápěče - (6 nocí a 6-7 potápěcích dnů, loď vyjíždí na moře druhý den ráno, případně za 20 eur na osobu již po příletu - pokud dovolí kapitanát)
• letenku s letištními taxami a palivovým příplatkem
• plnou penzi, moučník a ovoce a nealkoholické nápoje po dobu pobytu (cola, fanta, sprite, voda, čaj, káva)
• neomezené potápění (foukání vzduch)
• zapůjčení zátěže, potápěčské láhve 12l 
• českého a egyptského průvodce
• transfer z letiště na loď a zpět z lodě na letiště
Cena nezahrnuje:
• pojištění – cestovní a potápěčské a individuální pojištění storna zájezdu
• bakšišné 45 eur
• vízum do Egypta (25 USD) 
• poplatek 50 eur za potápění v Rudém moři
• potápění s nitroxem pro certifikované - Nitrox 50 eur na týden do S80 (65 eur do S100) nebo 5 eur 1 láhev S80 (fouká se pokud dovolí časové rozložení mezi ponory, plánovaná hloubka ponoru atd..., max EAN 32)
• zapůjčení: lahve 15l za 30 eur / týden, twin za 50 eur / týden, případně extra lahev na stage (bez postroje) 20 eur / týden.

Při plavbě z Hurghady navštívíme útes Abu Nuhas, známý pro četnost vraků v přijatelné hloubce pro začátečníky i pokročilé. Podíváme se například na vraky Giannis D, Carnatic nebo Chrisoula a nevynecháme ani legendární Thistlegorm. Prozkoumáme korálové útesy v národním parku Giftun a u osrtrovů Gobal a Ramada.

Pod vodou jsou k vidění korálové zahrady se spoustou života, sasanky a vějíře gorgonií. Dále olihně, chobotnice, murény, rejnoci, krabi, napoleóni, ježíci, bodloci, papouščí ryby, kanici, trnuchy, siby a hejna barakud. Potkat můžete i tuňáky, žraloky bělocípé nebo karety. Při nočních ponorech pak hejna lovících perutýnů. Na vracích se také setkáte s obrovskou murénou jávskou.

Co musíte bezpodmínečně mít s sebou:
• cestovní pas (pas musí mít platnost šest měsíců od data návratu ani o den méně) + 1 x kopii pasu (na A4) pro nezbytná povolení k vyplutí lodi
• originál + kopii potápěčské licence
• originál + kopii potápěčského pojištění
• vyplněné zdravotní prohlášení
• pokud se chystáte na noční ponory mimo ostrovy – nezbytnou součástí výstroje dvě lampy a jedno poziční světlo (stroboskop či chemickou tyčku)
• deko bójku

Loď MARTINA I. 5* - délka 31 m, šířka 8 m. Stavba lodě v r. 2007. Celková kapacita 22 osob + 2x divemaster. Technická data: 2x motor MAN 600 HP, 2x generátor, voda 15 t, odsolovací zařízení, nafta 16 t, GPS, radar, echolot, kompas, vysílačka, satelitní tel., emergency láhev 2x 50 L O2 s maskou, pro první pomoc Spireta, 30 ks záchranných vest, 2x záchranný člun každý pro 20 osob, 2x Zodiac 5 m s Yamaha 25 HP motorem pro 8 až 10 potápěčů, dva lodní žebříky. Mini knihovna a DVD na půjčení.
Kajuty: 12 prostorných dvoulůžkových klimatizovaných kajut s vlastním WC a sprchou, minibarem a prostorem pro osobní věci. Osm kajut v podpalubí a čtyři kajuty na druhé palubě. Další sprchy a WC na palubě a venkovní sprchy na potápěčském platu. V kajutě je k dispozici spodní prostěradlo, povlečený polštář, prostěradlo na přikrytí, teplá přikrývka, osuška, fén a župan. Pro příznivce spaní pod širým nebem, cca 10 ks venkovních matrací. Doporučujeme spacák a čepici (není možné užívat deky z kajut venku). Venkovní deky jsou k dispozici, ale jsou na noc slabé. Salon: Prostorný a klimatizovaný. Automat na studenou a horkou pitnou vodu, LCD / TV, DVD, knihovnička, hry, filmotéka a rozvod hudby po všech patrech. Výrobník ledu na pohodové večírky a pressovač (po večírku ☺). Posádka: 10 osob + průvodce - instruktor. Potápěčské vybavení: Nitrox membránový systém pro max. EAN32 (pro držitele nitrox kvalifikace), 3x kompresor Coltri Sub, 2x 50 L O2 pro deco směsi a emergency, 1x kompletní potápěčská výstroj navíc, pro případ nouze. Při rezervaci je možnost za příplatek objednat 15l lahve, lahve na Sidemount, Twin a Stage navíc.

POZOR! Používání WIFI zařízení v Egyptě (drony, dálkově řízeně kamery a teleskopy). Cestujícím, kteří přicházejí do Egypta přes jakékoliv egyptské letiště, není dovoleno přivést s sebou nebo vlastnit žádnou z výše uvedených věcí. (Vyjímečně je možné pouze po obdržení povolení od příslušného orgánu Ministerstva obrany). V případě porušení hrozí odsouzení na dobu 1-5 let a také finanční pokuta včetně zabavení věcí.

Platby: Záloha 50% při přihlášení a doplatek měsíc před odjezdem

Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím
Obrázek editujete kliknutím

Orca diving, s.r.o.

Ledařská 433/9, Praha 4, 147 00, Česká Republika