Egypt - safari - Daedalus reef, Elphinstone

Termín: 23. - 30. 11. 2024
Volných 7 míst

Cena: 37 750 Kč

Cena zahrnuje:
• týdenní pobyt na lodi pro potápěče - (6 nocí a 6-7 potápěcích dnů, loď vyjíždí na moře druhý den ráno, případně za 30 eur na osobu již po příletu - pokud dovolí kapitanát)
• letenku s letištními taxami a palivovým příplatkem
• plnou penzi, moučník a ovoce a nealkoholické nápoje po dobu pobytu (cola, fanta, sprite, voda, čaj, káva)
• neomezené potápění (foukání vzduch)
• zapůjčení zátěže, potápěčské láhve 12l 
• českého a egyptského průvodce
• transfer z letiště na loď a zpět z lodě na letiště
• pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje:
• pojištění – cestovní a potápěčské a individuální pojištění storna zájezdu
• bakšišné 60 eur
• vízum do Egypta (25 USD) 
• poplatek 50 eur za potápění v Rudém moři
• potápění s nitroxem pro certifikované - Nitrox 70 eur na týden do S80 (80 eur do S100) nebo 6 eur 1 láhev S80 (fouká se pokud dovolí časové rozložení mezi ponory, plánovaná hloubka ponoru atd..., max EAN 32)
• zapůjčení: lahve 15l za 30 eur / týden, twin za 50 eur / týden, případně extra lahev na stage (bez postroje) 20 eur / týden.

Daedalus Reef
Podmořský park s arabským názvem Abu Kizan patří k nejvzdálenějším v Rudém moři. Osamělý útes oválného tvaru o šířce až 500 metrů leží téměř ve středu moře mezi Egyptem a Saudskou Arábií. Od přístavu Marsa Galeb, odkud se vyplouvá, je vzdálen 150 km. V devatenáctém století vybudovali Britové na holém útesu maják, ve kterém dodnes slouží čtyřčlenná obsluha. Potápěčské lodě kotví na jižní straně, která jim poskytuje nejlepší ochranu před vlnami přicházejícími ze severu. Daedalus je známý výskytem velkých hejn chňapalů, bodloků, karnasů a jiných. Celý je bohatě porostlý měkkými a tvrdými korály s velkými vějíři rohovitek. Na západní straně útesu najdete malou terasu se sasankami, na jižní straně pak plato v hloubce od 30 – 40 metrů. Ostatní strany útesu jsou téměř strmé - padají do hloubky okolo 500 metrů. Právě toto prostředí, málo navštěvované lidmi, s častými proudy, vyhledávají četné druhy pelargických ryb na své pouti v širém moři. Můžete zde potkat, kromě hejna barakud a tuňáků i Napoleony, žraloky černoploutvé, bělocípé, kladivouny a žraloky liščí. Při troše štěstí uvidíte i nádherné velké delfíny.

Elphinstone
Útes je známý svou výjimečnou biodiverzitou a samozřejmě výskytem velkých ryb. Na severu se potápíme na svažité plošině od 18 do 40 metrů a na jihu na podvodních terasách. Západní a východní stěna klesají strmě do hlubin. Útes Elphinstone má celkovou délku asi 600 metrů a šířku 70 metrů. Ve velkém množství můžeme vidět tvrdé i měkké koráli ve všech barvách. Kromě toho jsou tu například želvy, murény, žraloci bělocípí, dlouhoploutví a kladivouni.

V Rudém moři jsou obecně k vidění korálové zahrady se spoustou života, sasanky a gorgonie. Dále olihně, chobotnice, murény, rejnoci, krabi, ježíci, papouščí ryby, kanici, trnuchy, siby a hejna dravých ryb. Při nočních ponorech pak hejna lovících perutýnů. Na vracích se také setkáte s obrovskou murénou jávskou.

Co musíte bezpodmínečně mít s sebou:
• cestovní pas (pas musí mít platnost šest měsíců od data návratu ani o den méně) + 1 x kopii pasu (na A4) pro nezbytná povolení k vyplutí lodi
• originál + kopii potápěčské licence
• originál + kopii potápěčského pojištění
• vyplněné zdravotní prohlášení
• pokud se chystáte na noční ponory mimo ostrovy – nezbytnou součástí výstroje dvě lampy a jedno poziční světlo (stroboskop či chemickou tyčku)
• deko bójku

Loď MARTINA I. 5* - délka 31 m, šířka 8 m. Stavba lodě v r. 2007. Celková kapacita 22 osob + 2x divemaster. Technická data: 2x motor MAN 600 HP, 2x generátor, voda 15 t, odsolovací zařízení, nafta 16 t, GPS, radar, echolot, kompas, vysílačka, satelitní tel., emergency láhev 2x 50 L O2 s maskou, pro první pomoc Spireta, 30 ks záchranných vest, 2x záchranný člun každý pro 20 osob, 2x Zodiac 5 m s Yamaha 25 HP motorem pro 8 až 10 potápěčů, dva lodní žebříky. Mini knihovna a DVD na půjčení.
Kajuty: 12 prostorných dvoulůžkových klimatizovaných kajut s vlastním WC a sprchou, minibarem a prostorem pro osobní věci. Osm kajut v podpalubí a čtyři kajuty na druhé palubě. Další sprchy a WC na palubě a venkovní sprchy na potápěčském platu. V kajutě je k dispozici spodní prostěradlo, povlečený polštář, prostěradlo na přikrytí, teplá přikrývka, osuška, fén a župan. Pro příznivce spaní pod širým nebem, cca 10 ks venkovních matrací. Doporučujeme spacák a čepici (není možné užívat deky z kajut venku). Venkovní deky jsou k dispozici, ale jsou na noc slabé. Salon: Prostorný a klimatizovaný. Automat na studenou a horkou pitnou vodu, LCD / TV, DVD, knihovnička, hry, filmotéka a rozvod hudby po všech patrech. Výrobník ledu na pohodové večírky a pressovač (po večírku ☺). Posádka: 10 osob + průvodce - instruktor. Potápěčské vybavení: Nitrox membránový systém pro max. EAN32 (pro držitele nitrox kvalifikace), 3x kompresor Coltri Sub, 2x 50 L O2 pro deco směsi a emergency, 1x kompletní potápěčská výstroj navíc, pro případ nouze. Při rezervaci je možnost za příplatek objednat 15l lahve, lahve na Sidemount, Twin a Stage navíc.

POZOR! Používání WIFI zařízení v Egyptě (drony, dálkově řízeně kamery a teleskopy). Cestujícím, kteří přicházejí do Egypta přes jakékoliv egyptské letiště, není dovoleno přivést s sebou nebo vlastnit žádnou z výše uvedených věcí. (Vyjímečně je možné pouze po obdržení povolení od příslušného orgánu Ministerstva obrany). V případě porušení hrozí odsouzení na dobu 1-5 let a také finanční pokuta včetně zabavení věcí.

Platby: Záloha 50% při přihlášení a doplatek měsíc před odjezdem

Orca diving, s.r.o.

Ledařská 433/9, Praha 4, 147 00, Česká Republika